Strihy

Starostlivosť o bradu – ako na to?

Starostlivosť o bradu angels barbershop

Pre mnohých mužov je starostlivosť o bradu ohromne dôležitým prvkom. Predstavuje pre nich znak individuality a zvyšuje sebavedomie. Vypestovať si bradu, ktorá bude pýchou býva však veľmi náročné. Proces pestovania vyžaduje dávku trpezlivosti a investíciu do tých správnych produktov. Pozrite sa s nami na to, ako sa o bradu starať a prečo je kľúčové zveriť sa do rúk dobrého barbera.

Udržiavajte bradu čistú

Tak ako je sprcha súčasťou vášho každodenného života, malo by ňou byť aj denné čistenie brady. Muži vedia, že aj keď sa veľmi snažia, brada je častokrát rajom pre rôzne nečistoty. Pri udržiavaní brady platí, že klasické šampóny by ste mali vymeniť za jemné pánske šampóny či mydlá, ktoré sú na bradu určené. Zbavíte sa nimi nielen nečistôt, ale aj mastnoty či nepríjemného svrbenia.

úprava brady barbershop

Hydratovať, hydratovať, hydratovať

Rovnako ako vaše telo potrebuje pre zdravé fungovanie hydratáciu, vyžaduje si to aj vaša brada. Potrebu hydratácie brady vám predstavíme na jednoduchom príklade. Predstavte si, že vaša pokožka je pole a vaša brada či fúzy sú semiačka. Aby zdravo rástli, potrebujú vlahu. “Zavlažovať” svoju pokožku môžete olejmi, ktoré sú na bradu určené. Preniknú až ku korienkom a vašu pokožku ochránia pred vysušením či lupinami.

Ranný styling brady

Mnohí páni sú zvyknutí stylovať ráno svoje vlasy. Nič však nepokazíte, ak do svojej rannej rutiny zaradíme aj styling brady. Pomôže vám balzam na bradu, ktorým môžete tvarovať požadovaný tvar. Zároveň vašej brade a fúzom dodá zdravý lesk. Existujú aj vosky na fúzy, ktoré sa používajú na dlhé či sofistikované brady a fúzy, ktoré sú náročné na údržbu.

 

Stimulácia rastu pravidelným česaním

Pravidelné česanie neplatí len pre vlasy. Keď budete kefou upravovať aj svoju bradu či fúzy, budete stimulovať ich rast a zbavovať sa odumretých buniek. Zároveň kefou lepšie zapracujete produkty ako sú oleje, balzamy či vosk.

Kľúčová je návšteva barbera

Aj keď sa doma o bradu svedomito staráte, nič nenahradí návštevu odborníka. Barber má rad skúseností vďaka, ktorým vám vyberie vhodný strih. Ten by mal podčiarknuť vaše črty tváre. Zároveň vás na pravidelnej návšteve zbaví nepoddajných končekov, ktoré kazia celkový dojem.

 

Kvalitná kozmetika Barba Italiana

V Angels Barbeshop na starostlivosť používame kozmetiku Barba Italiana. Je vyrobená z jadierok hrozna a obohatená o množstvo esenciálnych olejov, ktoré obsahujú množstvo aktívnych zložiek na revitalizáciu. Tieto produkty si môžete u nás priamo zakúpiť aj na domácu starostlivosť.

Prípravky na bradu Angels Barbershop

Brada je znakom elegancie

Starostlivosť o bradu nemusí byť s troškou snahy a s kvalitnými produktami žiadna veda. V Angel’s Barbershop sme tu pre vás nielen na pravidelnú úpravu brady, ale tiež na poradenstvo k správnej starostlivosti. Objednajte sa k nám telefonicky alebo cez web a staňte sa elegánom aj vy!